Principal, Edmond Johnson; Vice Principals, John Anderson, and Deena Millecam

David Allred, Bldg. Construction
Carolyn Anderson, Head Custodian
John Anderson, Vice Principal
Debbie Arthur, Talent Search Aide
Thad Bainbridge, Soc. Studies, Gaming, Super Utes
Kay Baker, Math, Sterling Scholar, Honor Society
Frank Barker, Auto, Football
Linda Bartel, Health, Volleyball
Miko Batty, Cook
Christy Behunin, Cook
Curg Belcher, Weight Training, Football
Sheila Belcher, Media Aide
Carol Bell, Custodian
Rose Bigelow, OJT Aide
Renee Blackburn, Cook
Jami Brothwell, Counselor, SADD
Ed Browning, Soc. Studies, Close-up, Basketball
Gloria Buist, Cook
Cody Calder, Writing Lab Aide, Soccer
Lori Carlson, Cheerleading
Dan Cesspooch, JOM
Dirk Collett, Business, FBLA
Joleen Cottrell, Business, DECA
Rob DeCol, Business, Athletic Director, Golf, Baseball
Kevin Dickson, Drama, Wrestling, Football
Hollis Dixon, Band, Instrumental Music
Mark Dockins, English
Devier Dudley, Custodian
Tom Elder, Science
Shannon Flatt, Math
Debbie Fletcher, Custodian
Marsha Forsgren, English
Ray Forsgren, German, German Club
Shannon Fowler, English, Volleyball, Track
Judy Gaede, Special Ed. Aide
JoJo Gale, School to Careers
Gary Galley, Graphics, Cross Country
Lori Gillman, Commercial Art, Yearbook, VICA
Lyle Gillman, Science, Wrestling
Jacky Gray, Special Ed. Aide
Sonja Green, Custodian
Jenifer Gudac, Counselor
Susan Guymon, Cook
Annette Hadlock, Special Ed.
Reed Hansen, Choral Music, Hi-Lites
Barbara Harrison, Cook
Teresa Harrison, Home Economics, SADD
Tamara Hawkins, Secretary
Connie Holgate, Vocational Aide
Caleen Hulet, Secretary
Fred Hunting, Math, Honor Society
Kathleen Jackson, Cook
Tracey Jarman, Youth in Custody
Edmond Johnson, Principal

Shanon Johnson, Computer Science, Football
Linda Kurtenbach, English
Brent Labrum, Driver's Ed, Baseball, Football
Marlene Lake,
Ceramics
Debbie Lamoreaux,
School to Careers
Shane Lance, English, Social Studies
Elaine Limb, Fitness
Gil Limb, English
Ron Malouf, USU Chemistry
Scott Mansfield, Social Studies, Basketball
Nancy Mardo, Special Ed.
Peggy Marshall, Secretary
Robin McClellan, Drill Team
Malry McKeachnie, UBATC Diesel
Dian Merrell, Finance, Secretary
Deena Millecam, Vice Principal
Linda Mock, Special Ed.
Kenny Mohar, Science, Football
Mary Moulton, Soc Studies, Student Council
Gary Muir, Spanish, Spanish Club, Soc Studies
Glena Murray, Cook
Wade Olsen, Media Specialist, Sterling Scholar
Peggy Patton, Math, Honors Society, Rodeo
Mike Petersen, Woodworking, Football
Myrna Phillip, Business, FBLA
Lauren Pitt, Special Ed. Aide
Betty Potter, Cook
Kristi Putnam, Math, Girls Basketball
KarriAnn Raddon, Soc Studies, Volley Ball, YOC
Bill Reese, Drafting
James Reno, Science
Mindy Riley, Counselor
Barbara Risbon, Attendance Tracker
Annette Sabin, Cook
Dawn Searle
, Cook
Sharon Shipton, Business, FBLA
Connie Shumway, Counselor
Gwen Smith, Special Ed. Aide
Ingrid Smith, English
Fred Spencer, Math, Archery
Gregg Stensgard, Fitness, Wrestling, Football
Shirley Sterle, Special Ed. Aide
Kathy Stewart, Special Ed. Aide
Karen Stone, Cook
Jeff Taniguchi, UBATC Welding
Brock Thorne, Art, White Water Club
Gayle Vickrey
, Cook
Darcey Wilde, Cheerleading
Julie Wilde, Special Ed.
David Wilson, Vocational, FFA
Kris Wilson, Science
Sarah Young, Special Ed. Partners, Special Olympics



Copyright 2008 www.uintahhigh.com